نتایج جستجو برای عبارت :

نوشیدن آب زیاد در دوران بارداری خطرناک است

خطرناک ترین جمله دنیا چیست؟

گفته می‌شود خطرناک‌ترین جمله این است: 
«من همینم که هستم.»
 در این جمله کوتاه می‌توانیم غرور، لجاجت، خودرایی، خودخواهی، درجا زدن و به ‌تدریج راندن آدم‌ها از اطراف خود را حس کنیم
پس مراقب باشیم ، هر روز فرصتی هست برای یه قدم بهتر شدن.

با تغییرات کوچک روز بروز حالمون بهتر میشه...
فرزندم 
در مکتب ولایت برای رشد روحت ، مثل رشد جسمی ات، دوران امیری داری... بعدش دوران اسیری و تربیتی داری... و ان شا الله بعدش دوران وزیری داری... و اگر قابل بشی دوران اب شدن یا ام شدن هم داری...
بدون که نه در جمال و نوازش دوران امیری باید توقف کنی...
نه در جلال و تشر دوران اسیری...
و نه وقتی در دوران وزارت به اختیارت خیلی احترام میذارن و تو رو صاحب رای میدونن...
همه اینها باید باشه اما اگر در اون جلوات غرق بشی متوقف میشی...
دیر شام خوردن برای خانم ها خطرناک است
بیشتر مردم به زمان غذا خوردن خود زیاد توجه نمی کنند به همین خاطر شام را هروقت آماده شد می خوردن در حالی که دیر شام خوردن بخصوص برای خانم ها می تواند خطرناک باشد
به ادامه بروید
ادامه مطلب
یک فوق تخصص شبکیه چشم گفت: آب مروارید در حقیقت کدورتی در عدسی چشم است که باعث کاهش بینایی می‌شود .

به گزارش : هر گاه صحبت ازبیماری‌های خطرناک می‌شود فورا به یاد پرفشاری خون، کلسترول بالا، بیماری عروق کرونر می‌افتیم درصورتی که بیماری‌های مربوط به چشم یکی از مهمترین عواملی است که باعث شلوغی بیمارستان‌ها و کلینیک‌های پزشکی می‌شود.
ادامه مطلب
فضیلت جناب مسلم بن عقیل در کلام پیامبر صلی الله علیه و آله
شیخ صدوق رضوان الله علیه روایت کرده است:
حدثنا الحسین بن أحمد بن إدریس رحمه الله، قال: حدثنا أبی، عن جعفر بن محمد بن مالك، قال حدثنی محمد بن الحسین بن زید، قال: حدثنا أبو أحمد محمد بن زیاد، قال: حدثنا زیاد بن المنذر، عن سعید بن جبیر، عن ابن عباس، قال: قال علی علیه السلام لرسول الله صلى الله علیه وآله: یا رسول الله، إنك لتحب عقیلا؟ قال: إی والله إنی لاحبه حبین: حبا له، وحبا لحب أبی طالب له
ارزش عقل
ثقة الاسلام کلینی رضوان الله علیه روایت کرده است:
۲٤- علی بن محمد، عن سهل بن زیاد، عن إسماعیل بن مهران، عن بعض رجاله، عن أبی عبد الله علیه السلام قال: العقل دلیل المؤمن.
امام صادق علیه السلام فرمودند: عقل، راهنمای مومن است!
الکافی، تالیف ثقة الاسلام کلینی، جلد ۱، صفحه ۲۵، حدیث ۲۴، چاپ دار الکتب الاسلامیة
زباله های خطرناک
پسماندها به دسته بندی های مختلفی تقسیم می شوند که یکی از این دسته های زباله های خطرناک می باشد. زباله‌های خطرناک به مواد زاید جامدی اطلاق می شود که بالقوه خطرناک هستند و یا اینکه موجب خطر برای سلامتی انسان و سایر موجودات زنده به وجود می آورند. این مواد که به سادگی تجزیه پذیر نیست اگر در شرایط مساعد بیولوژیکی داشته باشند تکثیر می‌شوند و عوامل نامساعد دیگری را در محیط به وجود آورند.
براساس تعریف آژانس حفاظت محیط زیست (Environmental
شاید این سوال بسیاری از افراد باشد که آیا نزدیکی در دوران قاعدگی ، یا بلافاصله بعد از پریود، خطرناک است؟ افراد می توانند در دوران قاعدگی رابطه جنسی داشته باشند؛ اما امکان ابتلا به عفونت و بارداری وجود دارد. نکات دیگری هم وجود دارد که باید هنگام برقراری رابطه در نظر بگیرید.

ادامه مطلب
من گزارش تهیه می‌کنم . یک گزارشگرِ سرخپوست ؛ بنابراین همه‌ی موضوع‌های آشغال به من می‌رسد ! نه که فکر کنید موضوعاتِ خطرناک یا خسته کننده ، نه ! من باید مقاله‌هایی بنویسم که چشم ، گوش و جان‌ها را شاد کند ، و هیچ ژورنالیسمی برای روح آنقدر خطرناک نیست که نوشتن به هدفِ خُرسند کردن !
قُلچماق‌ترین سرخپوست دنیا ( شرمن الکسی )
در دوران نامزدی چه سوالاتی بپرسیم تا بهترین نتیجه را بگیریم؟ این سوال بسیاری از بازدیدکنندگان سایت روانشناسی ویکی روان است. خب، دوران نامزدی یا دوران آشنایی یکی از مهم ترین فصل های پیش از ازدواج است که باید با دقت زیادی طی شود، اما سوال این است که در دوران نامزدی چه سوالاتی بپرسیم و چه دل مشغولی هایی داشته باشیم؟ در ادامه این مطلب به مهم ترین سوالات دوران نامزدی از دید روانشانسی و علمی میپردازیم.
منبع : در دوران نامزدی چه سوالاتی بپرسیم
خطرناک ترین جمله دنیا چیست؟گفته می‌شود خطرناک‌ترین جمله این است: «من همینم که هستم.»در این جمله کوتاه می‌توانیم غرور، لجاجت، خودرایی، خودخواهی، درجا زدن و به‌تدریج راندن آدم‌ها از اطراف خود را حس کنیمپس مراقب باشیم ، هر روز فرصتی هست برای یه قدم بهتر شدن .با تغییرات کوچک روز بروز حالمون بهتر میشه

30شعبان
تغییرات چهره در دوران بارداری
در دوران بارداری بدن تغییرات زیادی می کند این تغییرات می تواند در قسمت صورت باشد.یکی از شایع ترین مشکلات پوستی صورت زنان در دوران بارداری لکهای رنگی و بیشتر قهوه ای است
به ادامه بروید
ادامه مطلب
روش استراحت کردن در دوران بارداری
دوران بارداری لذت بخش خواهد بود اگر بدانید که این دوران را چگونه بگذرانید.یکی از مشکلات خانم های باردار خوابیدن و استراحت کردن است اما نگران نباشید ما به شما می گوییم چگونه استراحت کنید
به ادامه بروید
ادامه مطلب
هنگامی که بدن انسان در معرض بیماری ها قرار می گیرد علایم هشدار دهنده ای از خود نشان می دهد. نشانه های خطرناکی که در بدن نشان دهنده بیماری های مختلف است شامل خال های زیاد پوستی،تمایل به خوردن یخ، هاله توسی در اطراف چشم،پف چشم، کم پشتی موهای شما و خط های سفید در ناخن و … می باشد که در صورت مشاهده هریک از این موارد باید به پزشک مراجعه کرده تا مورد بررسی قرار گیرید.همراه ما باشید تا نشانه های خطرناک بدن را بشناسید.

ادامه مطلب
بیان مسئله:
این روزها با گسترش شیوع ویروس کووید 19 مصرف کالاهایی مثل انواع دستکش ها، ماسک ها و دستمال کاغذی به شدت افزایش پیدا کرده است. افزایش استفاده از کالاهای یکبار مصرف به معنای افزایش تولید پسماند است. آخرین یافته های پزشکی می گوید ماندگاری کرونا ویروس 2019 روی سطوح طولانی است پس دستکش های استفاده شده و ماسک ها دیگر پسماند عادی تلقی نمی شوند بلکه پسماند خطرناک و عفونی هستند. گستره تولید این پسماندهای خطرناک نیز به شدت بزرگ است و پراکندگی
علت تاخیر پریود در دوران عقد چیست؟
بسیاری از خانم‌ها پریودهای نامنظم را در دوران عقد تجربه می‌کنند. از شایع‌ترین علت تاخیر پریود در دوران عقد می‌توان به بارداری، استرس، افزایش وزن ناگهانی، عفونت‌های زنانه و... اشاره کرد.

ستاره | سرویس سلامت - تاخیر پریود در دوران عقد یکی از استرس‌زاترین اتفاقاتی است که برای خانم‌ها می‌تواند رخ دهد، زیرا احتمال باردار بودن در این دوران بسیار زیاد است. البته علت‌های دیگری نیز می تواند باعث این تاخیر ب
یکی از دوران های مهم زندگی هر زن، دوران بارداری است. این دوران در کنار لذت بخش بودن، با مشکلات متعددی همراه می باشد. از آنجایی که سلامت مادر و جنین در دوران بارداری از اهمیت بالایی بر خوردار است باید از قبل اطلاعات کافی در مورد مشکلات احتمالی به دست آورد.
یکی از این مشکلاتی که ممکن است به وجود آید مربوط به مشکلات دندان است.
یکی از عمده ترین مشکلاتی که زنان باردار دچار آن می شوند، دندان درد و خونریزی لثه در این دوران است. پزشکان علت اصلی این قبی
نزدیکی در دوران عقد یکی از چالش‌هایی است که زوج‌های جوان با آن روبه‌رو می‌شوند. رابطه جنسی در دوران عقد معمولاً با محدودیت‌های خاصی مواجه است. از جمله این محدودیت‌ها می‌توان به عقاید و باورهای فرهنگی و سنتی در این باره اشاره کرد. بر اساس این عقاید افراد باید رابطه جنسی خود را به بعد از ازدواج موکول کنند. اما گرایش و میل شدیدی که در دوران عقد بین زن و مرد پدید می‌آید، عمل کردن به این مسئله را دشوار می‌سازد. اگر شما هم در دوران عقد به سر می
1- الزائد کالناقص :
آنچه زیادی است همانقدر نامناسب است که گویی کم است - افراط و تفریط هر دو مذموم است - آدم سه چشم هم مانند آدم یک چشم ناقص الخلقه است . کاری که چند مسئول دارد مانند کاری که مسئول ندارد به نتیجه مطلوب نمیرسد - همانقدر که نداشتن بک آپ از فایلهای رایانه خطرناک است  نگه داشتن فایلهای تکراری در جاهای مختلف هم خطرناک است چون پیدا کردن کامل ترین فایل یا آخرین تغییر همیشه مقدور نیست .  

2- 
دانستنی؟
آیامیدانید؟ احتمال دارد درسال 6000میلادی علم به حدی پیشرفت كند كه خودرو ها دیگر استفاده نشوند و انسان توسط موج برروی زمین باسرعت بالا حركت كند!!!!!!!!!!
آیامیدانید؟ ترانزیستور قطعه ای الكترونیكی است كه توسط این قطعه انقلابی درجهان ایجادشد وباعث بوجود آمدن عصر اطلاعات وارتباطات شد.تمام وسایل الكترونیكی ارتباطی برای ایجاد ودریافت امواج ازاین قطعه استفاده میكنند.
آیامیدانید؟اگر از زمین فراتر وبسیار زیاد دور شویم  آسمان ها را به صورت
دوران بارداری با تغییرات زیادی برای مادران همراه است. یکی از این تغییرات به وجود آمدن استرس در دوران بارداری است که توجه به آن از اهمیت بسزایی برخوردار می‌باشد چرا که عدم کنترل استرس می‌تواند سلامت مادر و جنین را به خطر بیندازد. در واقع احساس استرس در دوران بارداری بسیار شایع است، اما اگر شدت آن زیاد باشد می‌تواند برای مادر مشکلات بزرگی را ایجاد کند. البته جای نگرانی نیست و روش‌های مختلفی برای کاهش استرس در این دوران وجود دارد که لازم است
دوران بارداری یکی از بهترین زمان هایی است که مادران تجربه ی های مختلفی را خواهند داشت و با تمام سختی ها شیرینی های فراوانی دارد که بسیاری از مادران بعد از زایمان نیز دلتنگ آن دوران میشوند 
با این حال نکات قابل توجهی وجود دارد که برای راحتی خود و یک بارداری سالم حتما باید انجام و رعایت آن ها را در دستور کار خود قرار دهید 
ورزش کردن در بارداری را فراموش نکنید :
ورزش کردن در بارداری بسیار بسیار برای سلامت جنین و مادر ضروری و مناسب است . همچنین ور
جوانی یعنی شور و نشاط یعنی انسانی با ضمیر پاک و قلبی پر از آرزو, جوانی دوران طلایی است, دوران سلامت جسم و جان, باید قدر این دوره را دانست و باید از جوانان حمایت کرد جوانان نیاز به آموزش دارند, آموزشی صحیح در پر تو توجه همه جانبه مسئولان, فراموش نکنیم جوان یعنی دغدغه, تلاش, اشتغال, جستجوی یار, آرمان, شور و...انسان از بدو تولد تا زمان مرگ سه دوره بسیار مهم را پشت سر میگذارد. دوران کودکی، دوران جوانی و دوران کهولت و پیری، همه ما میدانیم که مهمترین دور
رابطه تهوع در دوران بارداری و باهوش بودن جنین
بیشتر خانم ها در دوران بارداری حالت تهوع را تجربه می کنند اما آیا حالت تهوع دوران بارداری ارتباطی با هوش جنین دارد؟ جواب این سوال را در ادامه مطلب می خوانید
به ادامه بروید
ادامه مطلب
♦️شکایت وزارت ارتباطات از عامل "سامانه‌ پارازیت خطرناک": ممکن بود هواپیما سقوط کند 
 هادیان، رییس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات:
اگر درست حدس زده باشم، پاداسکای سامانه‌ی پارازیت GPS هست. تولید پارازیت به هر نحو یک کار غیرقانونی است و البته روی GPS علاوه بر غیرقانونی بودن، بسیار خطرناک هم هست.
در چندماه اخیر نزدیک بود پارازیت GPS یک فاجعه ایجاد کند و هواپیمایی در یکی از فرودگاهها سقوط کند. ما هم حسب وظیفه قانونی از عامل پارازیت که نمی‌دانی
چنانچه مسمومیت غذایی داشته باشید، به این معنی است که شما چیزی مصرف کرده یا خورده‌اید که حاوی باکتری، ویروس یا مواد زهری است. بهتر است زمان مسمویت غذایی زن حامله با مشاوره سلامت زنان صحبت کنید و مشاوره درمان مسمومیت غذایی زن حامله را بگیرید. در این مقاله مشاوره سلامت زنان دکتر سمیه شیرانی شما را راهنمایی می کند. مواد غذایی آلوده باعث می‌شوند که بدن شما پیامد منفی در پاسخ به سموم و میکروارگانیسم از خود نشان دهد. مسمومیت با مواد غذایی که اغلب

قرآن کریم، مراحل سه‌گانه حیات انسان را این گونه بیان فرموده است: «این خدای بزرگ است که، شما را از نطفه ضعیف آفرید و در شرایط ضعف و ناتوانی پرورش داد. بعد دوران قدرت و جوانی به شما بخشید و سپس روزگار ضعف و پیری را برای شما مقرر داشت.» بنابراین، دوران سالمندی، مانند دوران کودکی و جوانی، یک سیر طبیعی جهان خلقت انسان و در واقع، مرحله پندپذیری، عبرت آموزی و به‌کارگیری تجارب دوران‌های گذشته است.
به گزارش سایت تفریحی چفچفک برگرفته از روزیاتو : وقتی صحبت از «آلودگی هوا» می شود اولین چیزهایی که به ذهن مان خطور می کند دود کارخانه ها و اگزوز ماشین ها است. با این حال، هوای فضاهای داخلی به اندازه ی هوای بیرون آلوده و واقعاً خطرناک است. بله درست متوجه شدید، هوای خانه ، محل کار و حتی باشگاه تان می تواند بسیار خطرناک تر از هوای بیرون باشد. در ادامه به علت این مسأله خواهیم پرداخت.
ادامه مطلب
..
ابتلا به ویروس کرونا برای چه کسانی خطرناک است؟

ابتلا به ویروس کرونا برای چه کسانی خطرناک است؟ چه افرادی باید بیشتر خودشان مراقبت کنند؟ آیا آنگونه که در شبکه های اجتماعی می گویند، کرونا برای سنین زیر 10 سال خطرناک نیست؟ در ادامه به این سوالات پاسخ می دهیم. شیوع ویروس کرونا قبل از سال نو چینی آغاز شد و حالا تمام جهان را تحت تاثیر خود قرار داده، موجودی میکروسکوپی که برای انسان ها رجز می خواند و جان آنها را می گیرد.

ادامه مطلب
فقط در یک کلمه ، برگشت به دوران 00-11
نه رمز دومی برای خرید اینترنتی و انتقال وجه و ...
با این سیستم رمز یکبار مصرف چه باید کرد؟؟؟ 

اینم دوران خودشو  داره - هعی 
کمتر از 400 مگ از اینترنتم مونده و نمیدونم واقعا
کسی از اینده خبر نداره اما با این وضعیت - خدا اخر و عاقبت منو بخیر کنه

#خداحافظی موقت
برنامه کلاس زبان سرجاشه اما شاید حضور من مدتی کمرنگ باشه . بدون من ادامه بدید . من طبق برنامه جلو میرم یعنی همون هفته ای 2 درس ، تا این اوضاع درست بشه
بعد از هرج و مرجی که در اوائل مشروطه به وجود آمد، به فاصله‌ی چند سال، همان دولت بیگانه‌ی سلطه‌گر خارجی _یعنی انگلیس_ یک دیکتاتور خشن و بیرحم و بسیار خطرناک‌تر از سلاطین قبل از مشروطه _یعنی مظفرالدین شاه و ناصرالدین شاه_ را بر سر کار آورد که او رضا خان بود. دیکتاتورىِ رضا خان بمراتب از دیکتاتوری ناصرالدین شاه و مظفرالدین شاه برای کشور و ملت ما بدتر و خشن‌تر بود که انگلیس‌ها او را سر کار آوردند. در واقع ما از دوران استبداد، وارد دوران آزادی ن
تمام مدتی که اینترنت نبود، خودم را غرق دنیای دهه چهل تا شصت کرده بودم؛ از موسیقی و ادبیات گرفته تا عکس‌‌های آن دوران و خاطرات افراد
فکر می‌کردم خاکستری این روزها به آن دوران شباهت پیدا کرده اما چیزی از امید و شکوفایی آن دهه‌ها نیست
‌بیش از هر زمان دیگری، شیفته این سهدهه هستم، دهه‌های رشد و شگفتی
تمام قهرمان‌های من، تمام علاقه من به ادبیات و هنر ایرانی مدرن وصل می‌شود به آن دوران، آدم‌ها و قصه‌هایِ حالا برایم بی‌معنی شده‌اند
هر روز ق
جهان اسلام در زیر ضربه های استعمار فرصت آن را نداشت که به حول و حوش خود بیاندیشد و اگر چنین میلی هم در بعضی وجود داشت، اروپایی ها، موذیانه آن را به دوران ماقبل اسلام رهنمون و رهبری میکردند تا عالی ترین دوران علم و صنعت را که همان دوران صدر اسلام بود، به فراموشی بسپاریم. به این ترتیب ما را به جای بسیار دوری حواله می دادند که خطری برایشان نداشته باشد_ خطر تجدید حیات تمدن و صنعت و علم دوستی و استقلال.
دوران سنی حدود 17 تا 25 سالگی بهترین دوران زندگی یا طلایی ترین دوران هست که آدمی میتونه مسیرش رو مشخص کنه...
سال ب سال که ب سنم اضافه میشه فراز و نشیب های زندگی شخصیم هم زیاد میشه که الحمدلله بخیر گذشت...
هر سال ک از عمرم میگذره دیدم به دنیا واقع بینانه تر میشه...
آن شاالله بتونم بهترین دوران رو برای زندگی متاهلی و شریک زندگیم رقم زده باشم و رقم بزنم...
الحمدلله بهترین هدیه تولد امسالم رو از خدا گرفتم...
ب امید دیدنش...
#قابل توجه شریک زندگیم: هدف و تلاش
دوران سنی حدود 17 تا 25 سالگی بهترین دوران زندگی یا طلایی ترین دوران هست که آدمی میتونه مسیرش رو مشخص کنه...
سال ب سال که ب سنم اضافه میشه فراز و نشیب های زندگی شخصیم هم زیاد میشه که الحمدلله بخیر گذشت...
هر سال ک از عمرم میگذره دیدم به دنیا واقع بینانه تر میشه...
آن شاالله بتونم بهترین دوران رو برای زندگی متاهلی و شریک زندگیم رقم زده باشم و رقم بزنم...
الحمدلله بهترین هدیه تولد امسالم رو از خدا گرفتم...
ب امید دیدنش...
#قابل توجه شریک زندگیم: هدف و تلاش

علت خونریزی واژن در بارداری چیست؟

خونریزی واژن در طول بارداری می تواند ترسناک باشد، با این حال امری شایع است و همیشه نشانه مشکل نیست.خونریزی در  بارداریاغلب زنان بارداری که دچار خونریزی واژن می شوند، خصوصا در سه ماهه اول بارداری (هفته های یک تا دوازدهه بارداری)، نوزادانی سالم به دنیا می آورند. با این وجود باید خونریزی از واژن را در این دوران جدی گرفت.
ادامه مطلب
بارداری، تجربه شیرین و لذت بخشی به شمار می رود که چه بسا از قشنگ ترین و مهم ترین اتفاق هایی به احصاییه رود که در حیات هر خانمی می تواند رخ دهد اما با این حال این دوران به نسبت خود، مشکلات و محدودیت های خاصی را نیز به همراه دارد. با وجود آن که خواب خوب و با کیفیت، در درازا دوران بارداری همواره توصیه شده است ولی با رشد جنین، خو خوابیدن نیز دستخوش تغییر و تحولات بسیار زیادی می شود. به همین انگیزه نحوه خوابیدن، به یکی از معضلات خانم های باردار تبدیل
فیس اپ خطرناک است

با فراگیر شدن استفاده از یک اپلیکیشن روسی به نام « فیس اپ » کارشناسان درباره امنیت اطلاعات کاربران هشدار داده اند.
این اپلیکیشن می تواند بدون اجازه کاربر به طور دائم به عکس های او دسترسی یابد.
برنامه روسی FaceApp که اخیراً در بین مردم و شبکه های اجتماعی سر و صدای زیادی کرده است و کاربران با این اپلیکیشن تصویر خود را پیر یا جوان می کنند و پیش از این احتمال نقض حریم خصوصی در آن پیش بینی می شد، این بار هم خبرساز شد. آنچه که طبق تحقی
معمولاً یکی از مهمترین مشکلات افراد در دوران نامزدی مشکل «عدم حل درست اختلافات است که پس از مدتی به صورت عادت در آمده و ادامه می یابند و چون کوهی بر روی هم انباشته می شوند. این کوه سراسر مشکل و ناراحتی به زودی زیبایی و شیرینی دوران نامزدی و حتی زندگی مشترک را در زیر سنگینی خود له کرده و همسران را به جان یکدیگر می اندازد چون غالباً شیوه ای که زن و مردها برای رفع تعارض های خود انتخاب می کنند (از نظر عاطفی یا حتی فیزیکی) باعث تحکیم یا تخریب یکدیگر
عوارض جدی و خطرناک استون
 استون به عنوان یک ماده پاک کننده استفاده می شود، با این حال اثرات بسیار مضری بر روی بدن انسان دارد. با وجود این که استون موجود در لاک پاک کن ها ضررهای کمتری دارند، اما آنها هم می‌توانند به بدن آسیب برساند. در ادامه اندام هایی را که ممکن است تحت تاثیر استون آسیب ببینند را به شما معرفی خواهیم کرد.

ادامه مطلب
 توصیه های تغذیه ای در دوران بارداری برای وزن گیری مناسب جنین
تغذیه دوران بارداری بسیار دوره مهم و حساسی برای مادر و کودک است و خیلی مهم است که مادر در
این دوره حواسش به تغذیه خود باشد البته این هم خیلی مهم است که مادر حواسش به وزن و سلامتی
خودش هم باشد. در دوران بارداری تعداد وعده های غذایی مادر می بایست ۵ تا ۶ وعده باشد. در این
دوران مادر حتما باید نکات تغذیه بارداری مناسب خود و کودکش را رعایت کند تا این ۹ ماه را به سلامتی و
خوبی به پایان برس
تغذیه و رژیم غذایی در بارداری بسیار مهم است و بالطبع آن مصرف آب در بارداری نیز حائز اهمیت است اما باید بدانید چه میزان آب برای شما کافی است و اگر بیشتر از میزان نیاز بدن خود آب مصرف کنید چه مضراتی دارد.اگر شما بیش از حد دچار تشنگی می شوید باید با پزشک خود در میان بگذارید تا بررسی های لازم برای سلامتی شما صورت گیرد. با ما همراه شوید تا میزان مصرف آب را در بارداری بدانید.
ادامه مطلب
وی در یک روز زمستانی متولد شد . از بچگی شوق زیادی برای اموختن داشت.او دوران دبیرستان خود را در مدرسه ی بشارت موعود گذراند و افتخارات بسیار زیادی کسب نمود . عرشیا توانست در ازمون هایی نظیر مبتکران و اندیشمند رتبه های تک رقمی در کشور کسب کرد . در هنر نیز توانست رتبه های استانی زیادی کسب کند.در رشته ی کاریکاتور و خوشنویسی رتبه های اول و دوم استان تهران را بدست اورد.
ورزش
او توانست در ورزش هندبال و والیبال با تیم مدرسه اش رتبه ی دوم منطقه و اول منطق
تب، لرز، استفراغ، اسهال، تعریق، تشنگی، تنگی نفس، خستگی، آبی رنگ شدن لب ها، راش شدید، تب کودک، پایین آوردن تب کودک، علت تب، علت تشنگی زیاد بچه، چرا بچه من زیاد آب می خورد؟، چرا صورت بچه من پف می کند، بچه من زود خسته می شود، علت راش شدید چیست؟، تب چند درجه خطرناک است، تب ویروسی، تشنگی مفرط، طولانی شدن دل درد بچه، سوزش ادرار بچه، دفع ادرار دردناک و سایر سئوالاتی که به ذهن والدین می رسد.

ادامه مطلب
اجاره دستگاه زردی نوزاد در شرق تهران
دستگاه زردی نوزاد در شرق تهران برای ساکنین شرق تهران بدون ایاب و ذهاب ارائه می گردد.
آیا هر نوع زردی نوزاد خطرناک است و نیاز به درمان دارد؟
در جواب باید گفت این موضوع به وزن نوزاد و سن نوزاد بستگی دارد.
مثلاً میزان بیلی‌روبین ۸ میلی‌گرم در دسی‌لیتر برای یک نوزاد ۲ کیلوگرمی و ۲ روزه می‌تواند خطرناک باشد ولی
همین میزان برای یک نوزاد ۳ کیلوگرمی، ده روزه، خطرناک نیست.
در نوزاد رسیده بالاتر از سه روز، میزان
یه دل سیر با دوست دوران دانشگاهم (تنها دوستی که از اون دوران برام مونده) غیبت این شاخ های اینستارو کردم! قشنگ دلم پر بود باید یه جا بالا میاوردم نفرت و تجربه های دوران اینستا داشتن رو و چه خوب که رکسانا استارتشو زد و منم فرمون رو گرفتم دستم! 
درد سیاتیک های قبل این سوءتفاهم بود! فقط اونجا که عضلات سفت میشه و به عصب فشار میاره و باعث سوزش میشه :( 
چند وقته رکسانا (ساقی فیلم هام) اغفالم کرده بشینم کل فیلم های avengers که ساخته تیم marvel هستش رو ببینم امشب
ولایت امیر المومنین علیه السلام ولایت خداست
شیخ صدوق رضوان الله علیه روایت کرده است:
۳- حدثنا الحسین بن أحمد بن إدریس رحمه الله، قال: حدثنا أبی، قال: حدثنا إبراهیم بن هاشم، عن محمد بن سنان، قال: حدثنا أبو الجارود زیاد بن المنذر، عن سعید بن جبیر، عن ابن عباس، قال: قال رسول الله (صلى الله علیه وآله): ولایة علی بن أبی طالب ولایة الله، وحبه عبادة الله، واتباعه فریضة الله، وأولیائه أولیاء الله، وأعداؤه أعداء الله، وحربه حرب الله، وسلمه سلم الله عز
تحلیل‌های سیاسی و اجتماعی و انسانی را بقیه نوشته‌اند و خوانده‌اید، من فقط توصیه می‌کنم آدم‌های خطرناک نزدیک خود را بشناسید و ازشان فاصله بگیرید؛- آن‌هایی که به‌دنبال انتقام سخت بودند و برایشان مهم نبود انتقام چه در پی دارد، چون هدف وسیله را توجیه می‌کند!- آن معلم‌ها و دانشجومعلم‌هایی که نوشتند "من معلمم، هزاران قاسم سلیمانی تربیت خواهم کرد" و برایشان مهم نبود که قاسم سلیمانی‌ها، دشمن (داعش) را همراه با خانواده و زن و بچه می‌کشند.- و آ
عکس گرفتن از نوزاد خطرناک است؟ عکس
گرفتن از نوزاد می تواند یکی از لذت بخش ترین کارهایی باشد که از سوی
اطرافیان انجام می شود، درواقع عکس گرفتن از نوزاد و به اشتراک گذاشتن
تصاویر نوزاد در شبکه های اجتماعی موضوعی عادی شده است.
عکس
گرفتن از نوزاد می‌تواند یکی از لذت بخش‌ترین کار‌هایی باشد که از سوی
اطرافیان انجام می‌شود، درواقع عکس گرفتن از نوزاد و به اشتراک گذاشتن
تصاویر نوزاد در شبکه‌های اجتماعی موضوعی عادی شده
به دستور وزیر آموزش و پرورش برگزاری هرگونه اردوی دانش آموزی ممنوع شد.
تهدید را به فرصت تبدیل کنیم
هرچند اگر این ممنوعیت برای اردوهای دانش آموزی اعمال نمیشد، باز عقلانی و منطقی نیست که بخاطر یک فرصت مطالعاتی بهتر، در زمانی که در دوران افزایش مبتلایان به ویروس خطرناک کرونا هستیم بخواهیم در یک تجمع در دوران نوروز حاضر شویم و سلامتی خود را به خطر بیندازیم.فرقی نمیکند این تجمع در مدرسه ،آموزشگاه و یا دانشگاه باشد. تفاوتی ندارد که تعداد شرکت کنن
نحوه‌ی صحیح خوابیدن در دوران بارداری گاه به یک چالش برای مادران بارداری تبدیل می‌شود. هرچه که شکم مادر بزرگ‌تر باشد خوابیدن برای او سخت‌تر می‌شود. از طرفی مشکلات جسمانی و دردهای دوران بارداری و از طرف دیگر مشکل در غلت زدن و تغییر در پوزیشن خوابیدن باعث بدخوابی در مادر باردار می‌شود. مادران باردار باید در هنگام خوابیدن سلامت خود و جنین را در نظر بگیرند تا هم بند ناف به دور جنین نپیچد و هم کمر مادر در وضعیت راحت و بدون درد قرار بگیرد. در اد
از محدودیت های دوران بارداری می توان به منع مصرف خیلی از دارو ها اشاره کرد چرا که روی جنین تاثیر می گذارند. اما این به آن معنی نیست که نمی توانید برای بیماری که به آن مبتلا شده اید کاری انجام دهید.سرمای پاییز کم کم دارد از راه می رسد و همراه آن سرما خوردگی و گلو درد هم شیوع پیدا می کند. اگر باردار نباشید درمان این بیماری ساده است اما در دوران حاملگی قضیه فرق دارد. در این دوران شما نمی توانید خیلی از داروها را مصرف کنید و یا بهتر است مصر
آیا رابطه جنسی در دوران بارداری مضر است؟
در مادرانی که زایمان طبیعی دارند، تا شش هفته امکان نزدیکی وجود ندارد. یکی از پرسش هایی که برای اغلب زوج‌ها به وجود می‌آید، این است که آیا نزدیکی و رابطه جنسی در دوران بارداری ممنوع است؟ پاسخ روشن است: البته که نه.

ستاره | سرویس زناشویی - رابطه جنسی در دوران بارداری به طور کلی مضر نیست اما در مواردی به دلیل شرایط روحی و جسمی مادر و تغییرات هورمونی موجود نزدیکی و رابطه جنسی بی خطر نیست. به همین دلیل می‌
۷ علامتی که نشان می دهد سردرد شما خطرناک است
۱٫ سردرد شدید و انفجاری: سردرد تاندر کلپ Thunderclap
سردرد Thunderclap یا به اختصار TC سردردی شدید و انفجاری با شروع ناگهانی است که در کمتر از یک دقیقه به حداکثر شدت می رسد. به گفته موروکو Morocco ، اگر سردردتان ناگهانی شروع می شود درست مثل این که یک نفر کلید برق را بزند یا با چکش به شما ضربه بزند باید آن را جدی بگیرید.
ممکن است نشان دهنده خونریزی سوباراکونوئید subarachnoid hemorrhage یا به اختصار SAH باشد که دلیلش خونریزی مغ
بات نت چیست و چرا خطرناک است

ماهنامه شبکه 210
در
دنیای امنیت کامپیوتری دو واژه خطرناک وجود دارد که تعامل مستقیمی با
یکدیگر دارند. حمله‌های منع سرویس توزیع‌شده و بات‌نت‌ها دو اصطلاحی هستند
که در ترکیب با یکدیگر هر زیرساختی را با چالش جدی روبه‌رو می‌کنند. در این
میان، بات‌نت‌ها عملکردی به‌مراتب فراتر از یک تخریب ساده دارند.
ادامه مطلب
فضائل بی‌شمار امیر المومنین علیه السلام (به روایت اهل تسنن)
سبط بن جوزی از علمای اهل تسنن روایت کرده است:
و قد روى مجاهد قال سأل رجل عن ابن عباس فقال ما أكثر فضائل علی بن أبی طالب و إنی لاظنها ثلاثة آلاف فقال له ابن عباس هی الى الثلاثین الفا أقرب من ثلاثة آلاف ثم قال ابن عباس لو ان الشجر اقلام و البحور مداد و الانس و الجن كتاب و حساب ما احصوا فضائل أمیر المؤمنین علی علیه السلام.
مردی از ابن عباس پرسید: راستی که چقدر فضائل على بن ابی طالب (علیهما
 بر اساس اطلاعات منتشر شده از ایستگاه های ثابت سنجش صوت در تهران، آلودگی صوتی در ۱۱ نقطه در مرحله خطرناک قرار دارد.
ایستگاه های میدان نماز، خراسان، منطقه ۱۸، بعثت، افسریه، نیروی هوایی، شهید گمنام، شهران، تهرانسر، حکیم و آذری ایستگاه‌هایی هستند که شاخص آنها بالای ۷۰ و خطرناک است.
همچنین ۱۱ نقطه دارای شاخص آزاردهنده و شش نقطه نامناسب برای کودکان و بیماران است و از میان ایستگاه‌های ثابت سنجش صوت در تهران تنها دو نقطه وضعیت مناسب و سالم دارن
به گزارش سایت تفریحی چفچفک برگرفته از مندل  : تحقیقات جدید روابط محتملی را بین واکسن آنفلوانزا و سقط جنین و در نتیجه تاثیر واکسن آنفلوانزا در بارداری برقرار کرده است. هرچند خود آنفلوانزا می‌تواند برای جنین‌های متولد نشده نیز خطرناک باشد. نتایج تحقیق جدیدی که این هفته در ژورنال واکسن منتشر شد، برای اولین‌بار ارتباط های ممکن را بیان کرد. اما نویسندگان تحقیق این را هم گفتند که یافته‌های آنها برای برقراری ارتباط معقول بین این دو و تاثیر واک
NEW YORK (رویترز سلامت) - لامپ های ماورای بنفش که در برخی از سالن های ناخن مورد استفاده قرار می گیرند، برای خشک کردن و درمان ناخن لهستانی، همان اشعه خطرناک را به عنوان تخت های برنزه می دهند، اما بسیاری از مانیکورها باعث ایجاد آسیب می شوند.

ادامه مطلب
امروز دندون پزشکی بودم و جناب دکتر بعد نیم ساعت وزوزوز و....جیییز جیییز . و خش خش
بالاخره یکی از دندون هام رو عصب کشی کرد!!

بعدش کلی تاکید که( بچه جون!!!):///
نه آخه بچه جون؟؟بی تربیت تو ریش های من رو نمیبینی؟؟بچه؟؟نه ناموسا بچه؟؟ استغفرالله آدم یاد جواب های دندان شکن و 100در 100 بی ادبانه ی دوران دبیرستان میفته هااااا!!!

خلاصه گفت تا دو ساعت به باد هم اجازه نمیدی دندونت رو لمس کنه تا 24ساعت هم باهاش غذا نمیخوری!!

حالا نکته ی بامزه ماجرا کجاست؟
بعد د
سم، کارمند عادی یک شرکت کوچک است. روزی او به خاطر کارهای اضافه بسیار دیر به ایستگاه اتوبوس رسید.او که بسیار خسته بود به خودش گفت: تا اتوبوس بیاید، کمی بخوابم. بیست دقیقه بعد، اتوبوس آمد. این اتوبوس دو طبقه بود. سم وقتی دید در طبقه دوم کسی نیست بسیار خوشحال شد و گفت: آه می توانم دراز بکشم و کمی بخوابم.
او سوار اتوبوس شد و در حالی است که به طبقه دوم می رفت، پیرمردی که کنار در اتوبوس نشسته بود به او گفت: بالا نرو، بسیار خطرناک است.

سم ایستاد. از قیاق
بر اساس آمارهای وزارت بهداشت، دومین علت مرگ ایرانی ‌ها سرطان است و سالانه 56 هزار نفر بر اثر ابتلا به سرطان فوت می ‌کنند.

به گزارش : آنچه اهمیت موضوع را پر رنگ می‌ کند، ابتلای تعداد زیادی از این افراد به سرطان ‌های دستگاه گوارش است که در این میان سرطان معده در رتبه نخست و پس از آن سرطان روده در رتبه دوم قرار دارد.
ادامه مطلب
فضائل بی‌شمار امیر المومنین علیه السلام (به روایت اهل سنت عمری)
سبط بن جوزی از علمای اهل سنت عمری روایت کرده است:
و قد روى مجاهد قال سأل رجل عن ابن عباس فقال ما أكثر فضائل علی بن أبی طالب و إنی لاظنها ثلاثة آلاف فقال له ابن عباس هی الى الثلاثین الفا أقرب من ثلاثة آلاف ثم قال ابن عباس لو ان الشجر اقلام و البحور مداد و الانس و الجن كتاب و حساب ما احصوا فضائل أمیر المؤمنین علی علیه السلام.
مردی از ابن عباس پرسید: راستی که چقدر فضائل على بن ابی طالب
مجموعه سوالات کنکوری رشته باستان شناسی از دوران ماد و هخامنشی طراحی شده است. این سوال ها بر اساس منابع معتبر فارسی نگاشته شده است. سوالات در قالب فایل ورد(WORD) با تعداد 1000 سوال در 140 صفحه تهیه شده است. مجموعه ای کامل از سوالات چهار گزینه ای که نکات کلیدی و مهم دوران ماد و هخامنشی را به صورت کلیدی ارائه می دهند. و زمان آماده شدن برای کنکور را کاهش می دهد و در مقابل نتیجه مناسبی را به همراه دارد.
ادامه مطلب
از دیروز جادویی‌ باید بنویسم، که م پیام دلتنگی داد، اینکه همه‌ی ساعت‌های روز به تو فکر می‌کنم و ح که شرط رفاقتم را که گذاشته بودم برآورد. بله دنیا کرنشی به سویم کرد و این تصور را القا کرد که دائما یکسان نباشد حال دوران غم مخور. اما راستش نه که من آدم بدبینی باشم منتها تجربه‌ام چیز دیگری می‌گوید. تجربه‌ام می‌گوید پسِ هر خوشی زهر هلاهلی‌ست و لذا دلخوش نشو که دائما یکسان نباشد حال دوران خر نشو. فعلا که هرکداممان در سویی هستیم و مشغولیم و هیچ
عللی که در این قسمت ذکر می‌شود، تنها مربوط به دوران عقد نیست و در هر زمان دیگر نیز می‌تواند علتی برای تاخیر در پریود باشد، اما اغلب در دوران عقد اتفاق می‌افتند.۱. عفونتدر دوران عقد به دلیل داشته رابطه جنسی، احتمال بروز عفونت و قارچ بیشتر از دوران مجردی است. خارش و ترشحات بدبو از علائم عفونت در دستگاه تولیدمثل است. برای درمان عفونت باید به پزشک مراجعه کنید تا با تشخیص نوع عفونت یا قارچ قرص مترونیدازول، کرم‌های واژینال و... را تجویز کند. استر
متن اهنگ سینا سرلک به نام بیگانه
ای شمع روشن دور خود پروانه میخواهی در سرزمین عاقلان دیوانه میخواهیهنگام شادی دور من خط میکشی اما روزی برای گریه ات یک شانه میخواهیآه ای غم دوران من آتش زدی بر جان منی خاکسترم را باد بردآه ای همیشه دور تر از هر کسی مغرور تر باید تورا از یاد بردآه ای غم دوران من آتش زدی بر جان منی خاکسترم را باد بردآه ای همیشه دور تر از هر کسی مغرور تر باید تورا از یاد بردمن آشنا تر با توام بیگانه میخواهی از چهار ستون پیکرم ویرانه
هیجان دوران نامزدی را چگونه کنترل کنیم؟

هیجان دوران نامزدی را چگونه کنترل کنیم ؟ برابری و تنوع در زندگی مشترک یکی از دلایل ناتوانی و انحراف زنان و مردان در طول و پس از نامزد شدن و در طول عمر است. یکنواختی به خودی خود بی قراری، دلسردی، بی دقتی و بی احتیاطی همه چیز به ارمغان می آورد. به همین دلیل است که وقتی به زندگی مردم می آید، سرخوردگی بین مردان و زنان ایجاد می شود. دوران عقد بهترین دوره شناخت است زیرا افراد دارای ارتباطات عاطفی و زناشو
ازدواج و برگزاری مراسم یکی از مراحل سخت در عروسی است اما با پشت سر گذاشتن این دوران کوتاه ،دوران زندگی مشترک با کوله باری از مسائل کوچک و بزرگ در انتظار تازه عروس و داماد هاست.تازه عروس ها می توانند با داشتن علم مدیریت خانه داری بسیاری از این مسائل را به دوران شیرینی تبدیل کنند.

ادامه مطلب
بهترین ورزش های دوران بارداری

برای جلوگیری از کمردرد در بارداری ورزش کنید

ورزش کردن نه تنها برای مادران باردار مناسب است، بلکه برای جنین نیز مفید خواهد بود. همچنین ورزش کردن به طرز صحیح، ناراحتی های شایع دوران بارداری مانند بی خوابی و درد پشت و کمر را تسکین می دهد. ولی به دلیل اینکه دوران بارداری، دوران حساسی است باید تحت نظر پزشک خود هر ورزشی را شروع کنید.
ادامه مطلب
تصمیم به جدایی در دوران نامزدی
زناشویی

سایر خبرهای : زناشویی و همسرداری
: اشتراک گذاری

وقتی خیلی زود متوجه می شوی کسی را که با او قرار بود تمام عمر را بگذرانی با آنچه فکر می کردی متفاوت است باید یک تصمیم سخت و البته شجاعانه بگیری اگر همه راه ها به بن بست رسیده است این راه را باید انتخاب کنی.
ادامه مطلب
انسان به محض به دنیا آمدن دارای فشار خون
است و نوزادان نیز دارای فشار خون هستند. اگر فشار خون نداشته باشیم خون به مغز و
قلب و هیچکدام از اعضای حیاتی نمی رسد. نوزادان دارای فشار خون پایین تری به نسبت
کودکان و نوجوانان هستند.

حداقل فشار خون در دوران نوزادی و در سنین
1 تا 12 ماهگی 70 روی 50 است و فشار خون طبیعی در این دوران 90 بر روی 60 است و
حداکثر فشار خون در این دوران 110 بر روی 75 می باشد.

کم کم با بالا رفتن سن و ورود به مرحله
کودکی و در سنین 1 تا 5 سالگی حد
به گزارش خبرنگار فرهنگ عمومی خبرگزاری فارس،‌ یکی از مباحث داغ، در بین پیام‌هایی که بین افراد در روزهای اخیر دست به دست می‌شود، بررسی خطراتی است که ویروس کرونا آن را ایجاد کرده و این مسأله ذهن خیلی از افراد را به خود جلب کرده است؛ غافل از این که ویروسی خطرناک‌تر همه ما را تهدید می‌کند!یقیناً «کرونا» یکی از کشنده‌ترین ویروس‌هایی است که با قدرت شیوع بالا زندگی بسیاری از انسان‌ها را مورد تهدید قرار داده و می‌تواند سلامتی انسان‌ها و ادامه
شهادت سه‌گانه از ابتدای آفرینش
شیخ صدوق و ثقة الاسلام کلینی رحمهما الله روایت کرده‌اند:
٤- حدثنا محمد بن علی ماجیلویه رضی الله عنه، قال: حدثنا محمد بن یحیى العطار، قال: حدثنی سهل بن زیاد، عن محمد بن الولید، قال: سمعت یونس ابن یعقوب یقول عن سنان بن طریف، عن أبی عبد الله الصادق علیه السلام، قال: قال: إنا أول أهل بیت نوه الله بأسمائنا، أنه لما خلق الله السماوات والارض أمر منادیا فنادى: أشهد أن لا إله إلا الله، ثلاثا، أشهد أن محمدا رسول الله، ثلا
احتمال باردار شدن در دوران پریود
بخش زناشویی مجله زیبا - خانم هایی که دوره عادت ماهیانه کوتاه تری دارند ، بیشتر احتمال دارد در دوران پریود باردار شوند. اگر دوره عادت ماهیانه کوتاه تر باشد، یعنی دوره بین ۲۱ تا ۲۴ روز باشد، تخمک گذاری زودتر اتفاق می‌افتد
به ادامه بروید
ادامه مطلب
1) درمورد رسم و رسومات به توافق برسید
2)در مورد نوع و نحوه انجام مراسم ها به توافق برسید
3) در مورد محل زندگی به توافق برسید
( زندگی با خانواده یا منزل مستقل)
4) درمورد حق اشتغال،ادامه تحصیل به توافق برسید
5)درمورد اینکه هزینه های دختر در دوران عقد با پسر است یا خانواده دختر به توافق برسید
6)در خصوص سطح رابطه جنسی در دوران عقد به توافق برسید
7) در مورد مدت زمان عقد تا عروسی به توافق برسید
8)درمورد حجاب و اعتقادات  به توافق برسید
9)در مورد رفت و آمد به ت
آلایندگی دی‌اکسید‌کربن و گازهای خطرناک:در پیمان کیوتو پیش‌بینی شده میزان انتشار گاز دی‌اکسید‌کربن در سال‌های ۲۰۰۸-۲۰۱۲ نسبت به سال ۱۹۹۰ به مقدار درصد کاهش یابد، اما هنوز محدودیتی برای انتشار این گاز توسط خودروها مشخص نشده ‌است. تنها باید اطلاعات مربوط به آلایندگی هر خودرو در اختیار مشتریان قرار داده شود تا با علم به میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای آن برای خرید تصمیم‌گیری کننداما در مورد گازهای خطرناک استاندارهای سخت‌تری حاکم است. ب
آیا ترک اعتیاد با متادون مضر است؟
افراد بسیاری این روش درمانی را بدون در نظر گرفتن شرایط روحی و جسمی و سطح اعتیاد فرد تجویز می‌کنند. برخی نیز به شدت با این روش مخالف‌اند. پس تکلیف چیست؟ آیا این روش برای ترک تریاک و هروئین مناسب است یا خیر؟ مراکز مختلف ترک اعتیاد رایگان ، با دادن مشاوره‌های نادرست، فرد را دچار سردرگمی می‌کنند.
روش درمانی باید مطابق با وضعیت و حال بیمار تایین شود. روشی خطرناک است که فاکتورهای لازم در انتخاب آن بررسی نشده با
این شهر های جهان را باید با احتیاط بـه آنجا سفر کنید.  زندگی کـه اصلا حرفشم نزنید !
دراین آمار 10 شهر خطرناک دنیا بـه ترتیب بالا بودن ریسک زندگی لیست شده اند.

بیش از نیمی از جمعیت دنیا در شهرها زندگی می‌کنند. طبق آمار مراکز رسمی حدود 50.5 درصد از جمعیت دنیا شهرنشین هستند و این آمار شهرنشینی در حال افزایش اسـت. شهر را محل تمرکز جمعیت، ابزار تولید، سرمایه، نیازها و احتیاجات و غیره میدانند کـه تقسیم کار اجتماعی، در آنجا صورت گرفته‌ اسـت.

ادامه م
دوران نقاهت بعد از عمل بینی چگونه خواهد بود؟

اگر خود را برای انجام جراحی بینی آماده کرده اید، یکی از چیزهایی که باید در نظر داشته باشید و شرایط را برای آن مهیا کنید، دوران نقاهت بعد از عمل بینی است. در واقع، دوران نقاهت بعد از عمل را باید یکی از مراحل جراحی بینی دانست. یعنی همانقدر که برای پیدا کردن جراح باتجربه و متخصص وقت صرف می کنید و همانقدر که خودِ عمل اهمیت دارد، باید نکات و توصیه های جراح برای بعد از عمل را نیز جدی گرفته و مو به مو انجا
میکروب استاف که به استافیلوکوکوس آرئوس معروف است یکی از میکروبهای شایع در گیر در ریه بیماران سی اف می باشد میزان اسیب رسانی این میکروب نسبت به سودو موناس کمتر است.این میکروب دونوع دارد که نوع اول ان چندان خطرناک نیست ولی نوع دوم ان خطرناک است.تقسیم بندی این میکروب بر اساس نتیجه کشت ازمایشگاه میباشد.اگر ازمایشگاه گفت که میکروب استاف موجود در خلط حساس به متی سیلین است این همان نوع اول استاف است که اسیب رسانی کمتری نسبت به نوع دوم ان دارد. این
میکروب استاف که به استافیلوکوکوس آرئوس معروف است یکی از میکروبهای شایع در گیر در ریه بیماران سی اف می باشد میزان اسیب رسانی این میکروب نسبت به سودو موناس کمتر است.این میکروب دونوع دارد که نوع اول ان چندان خطرناک نیست ولی نوع دوم ان خطرناک است.تقسیم بندی این میکروب بر اساس نتیجه کشت ازمایشگاه میباشد.اگر ازمایشگاه گفت که میکروب استاف موجود در خلط حساس به متی سیلین است این همان نوع اول استاف است که اسیب رسانی کمتری نسبت به نوع دوم ان دارد. این
چنان گل ساده ای تا بی نهایت
خردمند‌ی ، بزرگ و با کفایت
چو ساحل امن و چون دریا عمیقی
بُوَد هر اهل عشقی مبتلایت
گوهر هستی تو را پیرایه ای نیست
هنر کم می نمایاند برایت
تفکّر در حریمت مانده مسکوت
اصالت مانده در اصل و بهایت
چنان باغ انار مُلک اجداد
پر از میوه وجود با صفایت
در این دوران سخت بی وفائی ،
کند حفظ از بد دوران خدایت .
بوسیله گزارش خبرگزاری لحن و سیما؛ موجودی اینترنتی نشریه ­نشنال اینترست در گزارشی به قلم کورت میلز نوشت: برای جان بولتون وکیل امنیت ملی آمریکااین روزها هم می تواند نیکوترین دوران و هم بدترین دوران باشد، سپرده به زمان طرح این پرسش و اینکه از چه کسی این پرسش را بپرسید، این ایام یا می تواند دم پیروزی نهایی بولتون باشد یا آخرین لحظات عهده دار وکیل زنهار ملی ترامپ در کاخ سفید نویسنده در ادامه تاکید می کند دو منبع آگاه به من گفتند سخن سنج شورای ام
از مهم ترین عوامل در زمان بارداری نحوۀ تغذیه شما است. بر اساس برخی تحقیقات، خوردن گلابی در سه ماه اول بارداری از تهوع صبحگاهی جلوگیری می‌کند. اما سوال اصلی این است، آیا واقعا گلابی برای دوران بارداری بی خطری است؟در ادامه با مواد مغذی موجود در ۱۰۰ گرم گلابی آشنا می شویم که بر اساس مقدار مجاز روزانه زنان باردار گرد آوری شده اند.
گلابی منبع مواد مغذی و ویتامین هایی نظیر A، B، C، کالری و انواع مواد معدنی است. تمام این مواد تاثیرات مثبتی را برای زن
ویژگی های دوران کودکی:
1.خودمداری و وابستگی به والدین2.میل به آزادی3. علاقه شدید به بازی4. تشخص طلبی و حس خودنمایی5. تخیل و جاندارپنداری اشیاء6. تمایل به همانندسازی
7. فعالیت جسمی و تحرک فراوان8. عاطفه عمیق و گسترده9. تشنگی برای یادگیری10. آمادگی برای اطاعت پذیری11. آمادگی برای تادیب12. تفکر انتزاعی

ویژگی های دوران نوجوانی:
1. رشد فکری و عقلی2. هویت جویی3. آرمان گرایی4. معنویت گرایی5. دوست گرایی و گروه گرایی6. استقلال طلبی7. زیبایی گرایی8. کنجکاوی9. تغی
نکته اول این است که هر دو جریان کشنده هستند ولی استدلال عمومی مبنی بر این است که جریان dc خطرناک تر است زیرا جریان dc مستقیم است ولی جریان ac متناوب است و به صفر می رسد و فرد می تواند دست خود را از جریان بکند.در حالت عادی نیز جریان dc باید خطرناکتر باشد اما بدون داشتن فرکانس جریان ac که فرکانس بالایی دارد خطرناکتر است با این همه به جریان و زمان و مقاومت بستگی دارد.
اما با توجه به آزمایشات پزشکی چارلز دالزیل جریان ac منجر به یک سری از انقباضات عضله ای
ر
علامتی که نشان می دهد سردرد شما خطرناک است
۱٫ سردرد شدید و انفجاری: سردرد تاندر کلپ Thunderclap
سردرد Thunderclap یا به اختصار TC سردردی شدید و انفجاری با شروع ناگهانی است که در کمتر از یک دقیقه به حداکثر شدت می رسد. به گفته موروکو Morocco ، اگر سردردتان ناگهانی شروع می شود درست مثل این که یک نفر کلید برق را بزند یا با چکش به شما ضربه بزند باید آن را جدی بگیرید.
ممکن است نشان دهنده خونریزی سوباراکونوئید subarachnoid hemorrhage یا به اختصار SAH باشد که دلیلش خونریزی مغ
چند وقت پیش دوستی به دیدارم آمد. میان بحث‌هایمان حال هم اتاقیش را جویا شدم. گفت خبر کرونا که آمد دمش را روی کولش گذاشت و به سمت شهرستانش گریخت. بعد هم لبخندی زد و گفت نمی‌دانم او چرا از کرونا می‌ترسد. از صبح تا شب روی تختش دراز کشیده و یا سایت‌ها را بالا و پایین می‌کند یا در خوابی عمیق فرو رفته است. او از بیهوده زندگی کردنش، از هدر دادن کل زمان و زندگیش نمی‌ترسد ولی از یک ویروس کوچک می‌ترسد. آخر داستان این است که او را می‌کشد، مگر الان واقعا
انواع ترشحات دوران بارداری

افزایش ترشحات واژن در بارداری طبیعی است

شما باردار هستید و حواس تان به کوچکترین تغییرات بدن است. برخی از این تغییرات ساده بوده و قابل چشم پوشی و برخی نشان دهنده یک خطر جدی برای سلامتی شما و جنین است. ترشحات واژن در اوایل بارداری و درسایر ماه های بارداری کاملا طبیعی است اما رنگ ترشحات به شما می گوید که آیا مشورت با پزشک الزامی است یا نه؟
ترشحات دوران بارداری:
ادامه مطلب
اسفند ماه تقریبا زمانی است که برای یک دانش آموز کنکور دغدغه‌ای دوران نوروز شکل می‌گیرد. تبلیغات گسترده، تحت تاثیر دیگران قرار گرفتن و … باعث ایجاد تردید در شما می‌شود که آیا اردوی مطالعاتی شرکت کنیم یا نه؟ دوران نوروز حاشیه‌های مخصوص به خود را دارد که اگر با بی احتیاطی وارد این مرحله از سال کنکور شوید ممکن است هر چه که تا به امروز خوانده‌اید را از بین ببرید. در این مقاله سعی کردیم به طور کامل شما را با اردوی نوروزی آشنا کنیم. همچنین در حاش
تحلیل رویایی یا واقعیت باور نکردنی؟؟؟!!!!!
به گزارش اقتصادنیوز امید علیجانی در گفتگو با ایبِنا، عنوان کرد: در
پایان سال ۹۶ و بعد از اعلام ورود به دوران رونق، در قالب ۲ سناریوی کلی
آینده بازار مسکن قابل پیش بینی بود. وی افزود: سناریوی اول، رشد قیمت تا
۵۰ درصد، افزایش هیجانی خرید در بازه‌ای کوتاه‌مدت و در گام بعد شروع دوران
رکود در پایان سال ۹۷ یا اوایل سال ۹۸ است. در سناریوی دوم حفظ نسبی
قیمت‌ها و رشد سطح معاملات و در گام بعد تداوم دوران رون
 دوران کودکی برای بسیاری از انسان‌ها شیرین‌ترین فصل زندگی است؛ به گونه‌ای که یکی از آرزوهای آدمی بازگشت به آن دوران است؛ سنین رویاپردازی، بی‌دغدغه بودن و پول توجیبی گرفتن از پدر. اما هستند کودکانی که کودکی نمی‌کنند و زود بزرگ می‌شوند. کودکانی که طعم تلخ فقر را چشیده‌اند و سهم‌شان از کودکی، عرق ریختن و ذره‌ذره پول جمع کردن است.
ادامه مطلب
نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد فشار خون برای جوانان خطرناک‌تر است و آنها را بیش از سالمندان در معرض بیماری قلبی قرار می‌دهد.
این پژوهش توسط محققان دانشگاه کلمبیا صورت گرفته و داده‌های به دست آمده از آن به خوبی نشان می‌دهد که فشار خون و کلسترول بالا تا چه حد سلامت جوانان را به خطر می‌اندازد.
کارشناسان این مطالعه را به عنوان یک هشدار در اختیار پزشکان قرار دادند تا بواسطه آمار محرز شود که جوانان 20 تا 30 ساله امروزی بیش از میانسالان و سالمند
در اقیانوس اطلس،هیچکس زنده نمی ماند.
مثلث برمودا که به نام مثلث شیطان هم شناخته می‌شود، حدود منطقه‌ای در ناحیهٔ غربی اقینوس اطلس شمالی است که گفته می‌شود بیش از ۵۰ کشتی و ۲۱هواپیما به طرز مرموزی در این منطقه ناپدید شده یا از بین رفته‌اند. این محدوده به‌طور دقیق دارای شکل مثلث نیست و فقط ظاهری شبیه به مثلث دارد. گزارش‌های بسیاری وجود دارد که نشان می‌دهد این منطقه بسیار خطرناک است .بر پایهٔ اطلاعات نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا مثلث ب
آدم‌ها طوری از بقای خودشان می‌ترسند که انگار فراموش کرده‌اند مرگ تمام شدن نیست که آغاز دویدن‌هاست.
کرونا خطرناک نیست، حتی از آنفولانزاهای دیگر هم خفیف‌تر است. اما چون به سرعت فراگیر و منتقل می‌شود و در این اپیدمی افراد زیادی هستند که می‌تواند برای آن‌ها خطرناک باشد. یعنی سالمندان و آدم‌های ضعیف و مستعد. به همین خاطر می‌خواهند که این قدر پخش نشود.
این کلیپ را تماشا کنید: لینک
کودک مضطرب و استرس در کودک
اضطراب و استرس به عنوان یکی از اختلالات همه گیر در جهان کنونی شناخته شده که سن و سال نیز نمی شناسد و از دوران کودکی می تواند فرد را درگیر خود کرده و حتی در دوران سالمندی نیز افراد بسیاری با این مشکلات دست و پنجه نرم می کنند. عوامل مختلفی در بروز استرس و اضطراب در دوران های مختلف زندگی وجود دارد مثلا عواملی که موجب ایجاد استرس و اضطراب در یک کودک می شود ممکن است با عوامل ایجاد کننده اضطراب در یک بزرگسال یا سالمند کاملا
عوارض بن مژه
تاتو بن مژه ، تزریق رنگ دانه ها بین مژه های چشم برای پر نشان دادن مژه‌ ها و زیبایی چشم است. برای انجام تاتوی بن مژه از سوزن های مخصوصی استفاده می شود، سوزن 1 میلی متر با سرعت زیاد داخل پوست محل مورد نظر می شود که منجر به خونریزی و درد پلک چشم می شود. با سوراخ شدن پوست رنگ دانه ها وارد پوست شده و طرح مورد نظر به صورت دائمی بر روی پوست می ماند. در این مقاله به عوارض بن مژه پرداخته شده است.
" انجام تاتوی بن مژه یکی دیگر از حساس ترین تاتوهای
عوارض بن مژه
تاتو بن مژه ، تزریق رنگ دانه ها بین مژه های چشم برای پر نشان دادن مژه‌ ها و زیبایی چشم است. برای انجام تاتوی بن مژه از سوزن های مخصوصی استفاده می شود، سوزن 1 میلی متر با سرعت زیاد داخل پوست محل مورد نظر می شود که منجر به خونریزی و درد پلک چشم می شود. با سوراخ شدن پوست رنگ دانه ها وارد پوست شده و طرح مورد نظر به صورت دائمی بر روی پوست می ماند. در این مقاله به عوارض بن مژه پرداخته شده است.
" انجام تاتوی بن مژه یکی دیگر از حساس ترین تاتوهای
 شکستن قولنج عادتی خطرناک و بسیار شایع
بعضی عادت دارند با فشار به انگشتان دست، حرکات سریع گردن یا فشار پا بر روی ستون فقرات کمری، این صداها را ایجاد کنند. در یک تقسیم بندی ساده می توان این صداها را 
به دو دسته تقسیم کرد. یک دسته صداهای حاصل از حرکات مفصلی و دسته دیگر صدای حاصل از قولنج کردن مفاصل است که طی یک فشار شدید در انتهای دامنه حرکتی ایجاد
 می شود.

ادامه مطلب
این روزها را هیچ وقت به فراموشی نخواهم سپرداز سخت ترین دوران های زندگی ستاین قدر که حتی از شرح وقایع اش هم عاجزممحل کار یک جور و منزل طوری دیگرتنها امیدم این روزها به آیات الهی خداست که وعده داده به مجازات سخت تهمت زنندگانتنها امیدم به خداست که وعده داده به تمام شدن این دورانثبت می کنم برای یک عمر در این تاریخ23/06/1398 
مقام والای حضرت ابالفضل العباس سلام الله علیه در بیان امام سجاد علیه السلام
شیخ صدوق رحمه الله روایت کرده است:
۱۰۱- حدثنا أحمد بن زیاد بن جعفر الهمدانی رضی الله عنه قال: حدثنا علی بن إبراهیم بن هاشم، عن محمد بن عیسى بن عبید، عن یونس بن عبد الرحمن، عن ابن أسباط، عن علی بن سالم، عن أبیه، عن ثابت بن أبی صفیة قال: قال علی بن - الحسین علیهما السلام: رحم الله العباس یعنی ابن علی فلقد آثر وأبلى وفدى أخاه بنفسه حتى قطعت یداه فأبدله الله بهما جناحین یطی
امه عاشقانه عباس دوران به همسرش
حسین جابری‌ انصاری به مناسبت سالگرد شهادت عباس دوران، نامه عاشقانه او به همسرش را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد.
باشگاه خبرنگاران جوان: حسین جابری‌ انصاری، معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه ایران به مناسبت سالگرد شهادت عباس دوران، نامه این سرلشکر خلبان به همسرش را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد.عباس دوران، خلبان جنگنده های دوران دفاع مقدس بود که در صبح 30 تیرماه 1361 پس از بمباران پالایشگاه بغداد،
علت دردهای شکمی در نواحی مختلف شکم
دردهای شکم در زبان عامیانه به درد نواحی دور ناف گفته میشود و به درد ناحیه فوقانی میانی شکم یا درد اپی گاستر درد سر دل گفته میشود.درد شکمی ( یا درد معده) می تواند یکی از نشانه های مرتبط با اختلالات گذرا یا بیماری های جدی باشد.
بیان یک تشخیص قطعی از علت درد شکم می تواند مشکل باشد، زیرا بسیاری از بیماری ها می توانند به این علامت منجر شوند. در اغلب موارد درد شکمی خوش خیم و یا گذرا می باشد لیکن گاهی نیاز به مداخله

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها